Artroplasti için yüksek teknoloji

BIOLOX® komponentleri neredeyse kusursuz küreselliğe ve üstün bir yüzey bitimine sahip eşleşme yüzeylerine sahiptir.

Her aşamada kalite kontrolü –
Top başların 3 boyutlu ölçümü

En Yüksek Yüzey Kalitesi

Tam olarak yapılmış son cilalama, tüm implant materyalleri içinde seramik bileşenlerin yüzeyinin en az pürüzlü olmasını sağlar. BIOLOX®'un yüksek ölçüde cilalı yüzeyinin ortalama pürüzlülüğü yalnızca 2 nanometre civarındadır (0,002 μm).

Kusursuz Küresellik

İdeal küreden maksimum sapma sadece 5 µm olup komponentlerin üstün bir uyuma sahip olmasını garanti eder (test doğruluğu <1 µm).

Seramik komponentlerle aşınmayı azaltıcı A ve B lubrikasyon evrelerine daha sık ulaşılır.

Sinovyal sıvı Lubrikasyonu

Günümüzde protez kalça eklemlerinde kalıcı bir hidrodinamik lubrikasyon durumu olmadığını biliyoruz. Hareket ve istirahat arasındaki sürekli geçiş ve sıklıkla tek taraflı stres oluşumu genellikle kalıcı bir sinovyal sıvı lubrikasyon filmi oluşmasını önler. Bu durum artikülasyon materyallerinin aşınmaya karşı direncini daha kritik hale getirir. Total kalça artroplastisinde üç lubrikasyon evresi gözlemlenir: sıvı film lubrikasyonu (A), karışık lubrikasyon (B) ve sınır lubrikasyonu (C). Seramik komponentlerin çok düzgün ve hidrofilik yüzeyleri aşınmayı azaltıcı A ve B lubrikasyon evrelerine diğer eşleşmelere göre daha sık ulaşılmasına destek olur.

Güçlü hidrojen bağları seramiğe mükemmel
ıslanabilirlik sağlar.

İyi Islanabilirlik

Seramik yüzeylerle sinovyal sıvı arasındaki güçlü hidrojen bağları seramik materyallere metal ve polietilen materyallere göre çok daha üstün olan mükemmel ıslanabilirlik özellikleri kazandırır ve etkin bir kaydırıcı film oluşmasını sağlar.

Yüksek boyutsal stabilite

BIOLOX® top başlar ve kap insertleri maruz kaldıkları in vivo yükler altında deforme olmaz. Bu olgu, gelişmiş yüzey bitimi ile birlikte BIOLOX® komponentlerinin aşınmaya karşı yüksek direnci için bir ön koşuldur. Bu ürünlerin mükemmel boyutsal stabilitesi sahip oldukları olağanüstü yüksek Young katsayısının ve yüksek basınç dayanımının sonucudur. Polietilene karşı eklem oluşturan cihazlar üzerinde eksplantasyon sonrasında yapılan incelemelerde BIOLOX® top başların boyutsal stabilitesini in vivo koşullarda on yılı aşan sürelerden sonra dahi koruduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca, BIOLOX® top başların üretildikleri andaki spesifikasyon ve toleranslara hâlâ kusursuz biçimde sahip oldukları da belirlenmiştir.

Önerilen İlgili Kişiler

CeramTec Group'taki şahsi olarak ve doğrudan sorumlu ilgili kişilerin listesi görmek için lütfen sağdaki "İlgili Kişiler" düğmesini tıklayın.