Araç ve Otomotiv Mühendisliğinde Teknik Seramikler

Otomotiv Sektöründe Gelişmiş Seramikler

CeramTec gelişmiş seramikleri araç ve otomotiv mühendisliğinde güvenlik ve maliyet tasarruflarında iyileştirme yapılması konusunda hayati rol oynamaktadır.

Advanced Ceramics in the Automotive Industry

Piezoseramik komponentler elektronik kontrol birimlerinde sensör olarak kullanılır ve aracın motor hareketleri, konumu ve yönündeki değişiklikler konusunda bilgi iletir. Seramik substratlar üzerindeki elektronik bileşenler bu bilgilere göre motoru yönetir, ABS ve ASR gibi güvenlik sistemlerini kontrol eder ve gerekli durumlarda hava yastıklarını açar. Motorda valf komponentleri gibi ısıya dayanıklı seramik parçalar, krank mili muhafazası destekleri, su ve yakıt pompası komponentleri sayesinde daha yüksek verim, daha az aşınma ve daha düşük gürültü emisyonu elde edilir. Seramik metal kompozitler, hafif metal iskelet alanında yeni olanakların bulunduğu bir dünya sunmaktadır. Ayrıca seramik komponentlere sahip modern halojen, xenon veya LED aydınlatma sistemleri görüşü önemli ölçüde iyileştirir; balistik araç koruması için tasarlanmış seramik zırh bileşenleri, askeri ve acil durum araçları için gerekli emniyet düzeyini sağlar. Otomotiv üretim sektöründe SPK® seramik kesim malzemeleri ve hassas araçlar sayesinde dökme demir veya sertleştirilmiş çelikten yapılan araç bileşenlerinin verimli bir şekilde üretilmesi sağlanır.

Ürün açıklamalarına ulaşabilmek için bu sayfadaki linkleri takip ettiğinizde, sizi CeramTec International web sitesinin İngilizce versiyonuna yönlendirecektir.

Bayrak simgesiyle işaretlenmiş ürünler Türkçe dilinde sunulmaktadır.

A· B· C· D· E · F· G· H· I· J · K· L· M· N· O· P· Q · R· S· T· U· V· W · X · Y· Z