Enerji Tedariki ve Çevre Teknolojilerinde Teknik Seramikler

Enerji ve Çevre Sektöründe Gelişmiş Seramikler

Seramik malzemeler birçok enerji tedariki ve çevre teknolojisi alanında güvenli, düşük aşınmalı süreç denetimi, emisyonların azaltılması ve kaynakların verimli bir şekilde kullanılması alanlarında kullanılmaktadır.

Technical Ceramics in Energy Supply and Environmental Technology

Aşındırıcı malzemelerin taşındığı, nakledildiği, öğütüldüğü veya karıştırıldığı ve aşınma ile korozyondan koruma gereksinimlerinin yüksek olduğu uygulamalarda çok yüksek aşınma direnci, sıcaklık direnci ve yüksek korozyon direnci, gelişmiş seramikleri diğer malzemelere önemli bir alternatif haline getirmektedir. CeramTec seramik bileşenleri su arıtma, geri dönüşüm, atık işleme ve geri dönüşümü gibi hammaddelerin, minerallerin ve kaynakların taşınması, nakledilmesi veya işlenmesi sırasında ya da çevre teknolojileri alanında yüksek baskıya maruz kalan parçaların uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Seramik malzemeler elektrik santrali motor ve türbinlerinde enerji üretimi veya fotovoltaik, güneş enerjisi dönüşümü, rüzgar ve su gücü sistemlerinde aşırı sıcaklık ve mekanik basınçlara karşı koyabilir. Teknik seramikler santrallerin performansının artmasının yanı sıra geleneksel ve yenilenebilir enerji kaynaklarından tedarik edilen kaynakların enerji dağıtım alanında çevre dostu ve verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Metal işleme amaçlı SPK® seramik kesim malzemeleri ve araçları, enerji ve çevre uygulamalarında dökme demir ve sertleştirilmiş çelik bileşenlerin etkili şekilde üretilmesi için ideal seçimdir.

Ürün açıklamalarına ulaşabilmek için bu sayfadaki linkleri takip ettiğinizde, sizi CeramTec International web sitesinin İngilizce versiyonuna yönlendirecektir.

Bayrak simgesiyle işaretlenmiş ürünler Türkçe dilinde sunulmaktadır.

A· B· C· D· E· F· G· H· I· J · K· L· M· N· O· P· Q · R· S· T· U· V· W · X · Y· Z