Gelişmiş Seramikler Dünyası’na hoş geldiniz

CeramTec Ürünlerinin Kullanım ve Uygulama Alanları: Hemen Hemen Her Yerdir.

Gelişmiş Seramikler. Genelde görünmezler ancak oldukça önemlidirler. İnce profile sahip bu malzemeler işlevleri mükemmel şekilde yerine getirirler. Performans, güvenlik ve güvenilirlik konusunda bu parçalar vazgeçilmezdir. CeramTec teknik seramik ürünleri her gün karşımıza çıksa da genelde fark edilmezler.

Ellerimizi yıkarken, kahve yaparken, cep telefonunda konuşurken, araba sürerken, doktorda muayene olurken, hatta vücudumuzda bile. Diğer malzemelerin özel uygulama alanlarının gereksinimlerini karşılayamadığı veya yüksek düzeyde işlevsellik ve güvenlik gerektiğinde teknik seramik ürünler tercih edilir. Halihazırda teknik seramik ürünlerin benzersiz özelliklerine bağımlı olan birçok piyasa ve uygulama bulunmaktadır. Seramik malzemelerin potansiyeli, şu anki kullanım amacından çok daha geniştir. CeramTec gelişmiş seramikleri, geleceğin zorluklarına uygun avantajlar ve faydalar sunmaktadır.

Otomotiv

Automotive

CeramTec gelişmiş seramikleri araç ve otomotiv mühendisliğinde güvenlik ve maliyet tasarruflarında iyileştirme yapılması konusunda hayati rol oynamaktadır.

Devamını okuyun

Elektronik Uygulamaları

Electronic Applications

Elektronik sektöründe seramik substratlar, devre taşıyıcıları, temel malzemeler ve birçok diğer bileşen kullanılmaktadır.

Devamını okuyun

Enerji ve Çevre

Energy and Environment

Seramik malzemeler birçok enerji tedariki ve çevre teknolojisi alanında güvenli, düşük aşınmalı süreç denetimi, emisyonların azaltılması ve kaynakların verimli bir şekilde kullanılması alanlarında kullanılmaktadır.

Devamını okuyun

Makine Mühendisliği

Equipment and Mechanical Engineering

CeramTec gelişmiş seramikleri kimyasal madde sektörü ve süreç mühendisliğinin birçok alanında süreçlerin güvenli bir şekilde kontrol edilmesini, emisyonların azaltılmasını ve kaynakların uygun bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır.

Devamını okuyun

Medikal Teknolojisi

Medical Technology

CeramTec BIOLOX® biyoseramikleri, ortopedi alanında başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Gelişmiş seramikler litotriptörler ve ultrasonik temizleyiciler gibi tüm medikal cihaz ve ekipman türlerinde, ayrıca dental seramik olarak dental ürünlerde kullanılmaktadır.

Devamını okuyun

Nereden ulaşılabilir?

Gelişmiş seramiklere nereden ulaşılabilir? “Gelişmiş Seramiklere Nereden Ulaşılabilir?” CeramTec broşürüne göz atarak seramik uzmanlarının sunduğu çok yönlü seramik malzemeleri nerede bulabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Broşür İngilizce ve Almanca olarak indirilebilir.

Devamını okuyun